ویزای توریستی آلمان + آموزش کامل مراحل، مدارک، شرایط‌، قیمت

فهرست مطالب

ویزای توریستی آلمان، مجوز ورود به کشور آلمان برای اهداف تفریحی، توریستی یا بازدید از دوستان و خویشاوندان به مدت محدود است. افرادی که از ویزای توریستی آلمان استفاده میکنند، نمی‌توانند در طول اقامت خود در کشور کار کنند یا تحصیل کنند. برای درخواست ویزای توریستی آلمان شما ابتدا وقت سفارت این کشور تهیه کنید و باید مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و فرم درخواست ویزا را پر کنید. همچنین ممکن است که نیاز به مصاحبه با مقامات کنسولگری یا سفارت آلمان داشته باشید. علاوه بر آن برای دریافت ویزای توریستی آلمان لازم است تا هزینه های لازم برای دریافت این ویزا نیز به طور کامل پرداخت شود.

ویزای توریستی آلمان

با توجه به نوع وقت سفارت شنگن که تهیه کردید معمولاً ویزای توریستی آلمان برای مدت حداکثر 90 روز صادر میشود. اگر قصد اقامت بیشتر در این کشور را دارید، باید اقدام به درخواست ویزای دیگری، مانند ویزای تحصیلی یا کاری بکنید. لطفاً توجه داشته باشید که مراحل و شرایط درخواست ویزای توریستی آلمان ممکن است بسته به ملیت شما و قوانین مهاجرت مخصوص به شهروندان آن کشور، متغیر باشد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و دقیقتر، به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود مراجعه کنید. در ادامه اطلاعاتی را در مورد مراحل و شرایط دریافت ویزای توریستی آلمان در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

ویزای توریستی آلمان با دعوتنامه

ویزای توریستی آلمان با دعوتنامه یکی از انواع ویزه‌های آلمان می‌باشد که سالانه افراد بسیار زیادی برای نزدیکان خود دعوتنامه‌ای را تحت عنوان ویزای توریستی برای آنها می‌فرستند تا بتوانند با استفاده از آن به کشور آلمان سفر کنند و برای مدت زمان کوتاهی برای بازدید از خویشاوندان و خانواده‌شان و یا گردش و تفریح در این کشور بمانند. برای درخواست ویزای توریستی آلمان با دعوتنامه، بیشتر مدارک همانند مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی معمولی است.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی آلمان با دعوتنامه

در زمان ارائه مدارک لازم سفارت آلمان باید به نکات گفته شده توجه ویژه ای داشته باشید.

 • فرم درخواست ویزا که باید به طور کامل و دقیق تکمیل شود. این فرم در سایت سفارت آلمان در کشور شما قابل دریافت است.
 • یک عکس رنگی با پشت سفید به اندازه ۳×۴ .
 • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار پیش از پایان مدت اقامت مورد درخواست و حداقل دو برگ خالی در آن برای نشان دادن ورود و خروج از کشور که باید برای هر برگه یک کپی رنگی از پاسپورت نیز تهیه شود.
 • کپی از بلیط رفت و برگشت و ارائه آن به کنسولگری.
 • بیمه مسافرتی که باید برای تمام مدت اقامت در آلمان شامل حوادث ، بیماری ها و هزینه های بستری شدن باشد.
 • دعوتنامه از شخص در آلمان که به صورت رسمی از دفتر مهاجرت آلمان صادر شده باشد. این دعوتنامه باید شامل اطلاعات مشخصی باشد مانند نام شخص دعوت کننده، آدرس اقامت، اطلاعات شخصی دعوت شونده و مدت اقامت مورد نظر باشد. همچنین اگر دعوت نامه متعلق به خانواده شماست، باید ارائه گواهی ازدواج یا گواهی‌های لازم برای اثبات خویشاوندی نیز ارائه شود.

ویزای توریستی آلمان

مدارک مالی که نشان دهنده توان مالی مناسب باشد که حداقل یکی از روشهای زیر را شامل میشود:

 • گواهی حساب بانکی با ماندهی کافی در حساب.
 • گواهی مالکیت اموال یا مستندات مربوط به داراییهای مالی.
 • سند اجاره خانه و نامهای از صاحب خانه که نشان دهنده ارائه محل اقامت است.
 • نامه حمایت مالی از افرادی که خودشان درآلمان زندگی میکنند و پشتیبانی را به عهده میگیرند.
 • برای افراد زیر 18 سال که بدون والدین سفر میکنند، باید مجوز نامه از والدین آنها به همراه داشته باشند.

به همراه مدارک به موارد فوق، ممکن است الزامات بیشتری از سوی سفارت آلمان برای درخواست ویزا به شما اعمال شود. در هر صورت، بهتر است با سفارت آلمان در کشور خود تماس بگیرید تا از اطلاعات دقیق و بروز استفاده نمایید.

ویزای توریستی آلمان بدون دعوتنامه

ویزای توریستی آلمان بدون دعوتنامه به افرادی اعطا میشود که ابتدا وقت سفارت آلمان تهیه کرده باشند و قصد سفر به آلمان به عنوان گردشگر را دارند و برای اقامت موقت در این کشور میباشند.

این نوع ویزا برای افرادی که به صورت شخصی و بدون دعوتنامه از دیگران به آلمان سفر میکنند، صادر میشود. درخواست ویزای توریستی آلمان بدون دعوتنامه برای افرادی است که میخواهند به آلمان سفر کنند و اقامت کوتاه مدت را در این کشور داشته باشند. این ویزا برای گردشگری، بازدید از خانواده یا دوستان، خرید، گشت و گذار و فعالیتهای تفریحی صادر میشود. برای اخذ ویزای توریستی آلمان بدون دعوتنامه، معمولاً باید مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود مراجعه کنید.

ویزای توریستی آلمان

برای اخذ ویزای توریستی آلمان بدون دعوتنامه، مدارک زیر معمولاً مورد نیاز است:

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار بعد از تاریخ ورود به آلمان.
 • فرم درخواست ویزا ویزای توریستی آلمان بدون دعوتنامه که لازم است این فرم را با دقت پر کنید و در صورت نیاز از آن کپی بگیرید.
 • داشتن دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید الزامی است.
 • بلیط رفت و برگشت و ارائه مدارک آن به سفارت یا کنسولگری آلمان.
 • مدارک مالی که ثابت کند فرد قادر به تأمین هزینههای مربوط به سفر و زندگی خود در آلمان است که این مورد شامل تامین هزینه مواردی مانند محل اقامت هزینه غذا و خورد و خوراک و بسیاری از موارد دیگر می‌شود. این شامل برگه حساب بانکی، اسناد مربوط به درآمد ماهیانه، و تأمین مالی از سوی والدین یا سرپرست قانونی میشود.
 • یکی از مهم‌ترین موارد برای دریافت این ویزا این است که شما بیمه مسافرتی را دریافت کرده و تمام هزینه‌های آن را پرداخت کنید این بیمه سفر باید شامل پوشش کامل برای تمام مدت اقامت در آلمان باشد.
 • رزرو هتل یا اطلاعات مربوط به محل اقامت در آلمان که ارائه آن به سفارت یا کنسولگری آلمان الزامی است.

شما باید توجه داشته باشید که در بسیاری از مواقع لازم است تا شما مدارک بیشتری را برای دریافت این ویزا به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشورتان ارائه دهید و در برخی اوقات لازم است تا شما برای مصاحبه حضوری به کنسولگری سفارت آلمان مراجعه کنید به همین دلیل می‌توانید از یک مشاور حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید تا تمام اطلاعات لازم را به شما بدهد.

سخن پایانی

آلمان به عنوان یکی از کشورهایی که سالانه مسافران و مهاجران بسیار زیادی به آنجا سفر می‌کنند دارای ویزاهای متفاوتی از جمله ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای کاری است. ویزای توریستی آلمان یکی از ویزاهایی می‌باشد که هم با استفاده از دعوتنامه و هم بدون دعوتنامه شما می‌توانید آن را با انجام مراحل لازم و ارائه مدارک مورد نیاز از سفارت و یا کنسولگری آلمان در کشورتان دریافت کنید. توجه داشته باشید که ارائه مدارک به صورت کامل و بدون هیچ کم و کاستی می‌تواند به شما کمک کند تا ویزای توریستی آلمان را هرچه سریعتر دریافت کنید.

شما می‌توانید برای دریافت ویزای توریستی آلمان با دعوتنامه و یا بدون دعوتنامه از یک مشاور مهاجرتی با تجربه در این زمینه کمک بگیرید تا بتواند شما را در تمام مراحل ثبت نام و تکمیل فرایند دریافت ویزا راهنمایی و کمک کند. حضور یک مشاور در تمامی زمینه‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا در صورتی که هرگونه مشکلی برایتان پیش آمد آن را به راحتی حل کنید. علاوه بر آن شما می‌توانید با مراجعه به سایت کنسولگری و یا سفارت آلمان تمام اطلاعات لازم را برای ارائه مدارک مورد نیاز و تکمیل مراحل ثبت نام به دست بیاورید.

آیا این پست برای شما مفید بود:
4.6/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *